Home   O školce   Strava

Strava


Stravování a pitný režim

Strava je zahrnuta v ceně permanentky.

Celodenní stravování dětí  ve složení přesnídávka – oběd – svačina je zajištěno dodavatelem školní jídelnou ZŠ Řezníčkova, která vaří  stravu pro děti předškolního věku. K vaření jsou používány denně pouze čerstvé suroviny.

Nápoje si přinášejí děti z domu v označené uzavíratelné láhvi, to umožňuje rodičům:

  • Mít přehled nad množstvím a kvalitou pití, které dítě ve školce vypije
  • Nevystavovat děti nabídce slazených nápojů, mléčných nápojů atd.
  • Doplňování lahviček pouze čistou vodou případně vodou se sirupem

Polévky se připravují ze základního vývaru z čerstvého masa, kořenové zeleniny a koření, nikoliv z polotovarů. Na závěr se používají dochucovací prostředky pouze však takové které neobsahují glutamát. Vzhledem k plnění spotřebního koše jsou zařazovány  zeleninové a luštěninové polévky. Pro přípravu hlavních jídel je používáno pouze kvalitní výsekové maso. Týdně je zařazováno kuřecí, krůtí, králičí nebo hovězí maso, 2x do měsíce ryby (pangasius, losos, tilapie).

 


Děti dostávají denně dle možností zeleninové saláty, čerstvé ovoce a kompoty. Občas dostávají děti po obědě cukrovinky (müsli tyčinky, malý oplatek nebo čokoládovou figurku).

Ke svačinkám je podáváno čerstvé pečivo s různými pomazánkami z luštěnin, tvarohu, cizrny, medu, zeleniny, ryb…. minimálně 1x denně je ke svačině čerstvá zelenina, nebo ovoce. Pro děti připravujeme domácí moučníky, obilninové kaše, nebo pudink. Pravidelně zařazujeme i kvalitnícereálie Nestlé s mlékem.

 


Zdravé pomazánky: